Sera Kredisi

ziraat bankası sera kredisi

Adından da anlaşılabileceği üzere bir kredi çeşididir. Halk arasında hibe olarak yorumlanan sera kredisi Ziraat bankasının yatırım yapmak isteyen çiftçilere sunduğu 2 yıl ödemesiz, faizsiz ve esnek kredilendirmeye sahip bir kredi çeşididir

Ziraat Bankası Sera Kredisi Kullanma Şartları

Kredi başvurusunda aranan şartların başında  başvurusu yapan kişinin ÇKS (çiftçi kayıt belgesi) belgesine sahip olması gerekir. Kredi notuna göre derecelendirilen  kredisi başvuru işleminde banka sizden ipotek talep edebilir.

Ön onay sonrası bankanın talep ettiği dosya da proforma fatura, sera projesi, fizibilite raporu, çiftçi taahhüdü, sözleşme gibi evraklar yer alır. Kredi için ön onay alınması durumunda firmamız tarafından ücretsiz olarak hazırlanan bu dosya eşliğinde tarım il müdürlüğüne başvuru yapılıp onay alınarak dosyanın bankaya teslimi ile bu süreç tamamlanır.

Yatırımcının sera kredisi başvurusunda verdiği taahhütler içerisinde sera etrafını beton yapması bulunur. Beton yapılmayan seralar TARSİM (Tarım Sigortaları) tarafından sigortalanmaz. Bu durumda taahhütünüzü yerine getirmemiş olursunuz. Sonrasında zarar görmemeniz ve dosyanızın tek seferde onay alması için teknik donanıma sahip firma seçiminiz büyük önem taşımaktadır.

2 yıl ödemesiz 5 yıl geri ödemeli kredi avantajından faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim linkine tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

SORULARINIZ MI VAR?

Anahtar Teslim Sera Kurulum’dan Teknik Destek aşamasına tüm sorularınızı yanıtlamaya hazırız.

SERA PROJELERİNİZ İÇİN TEKLİF TALEBİNDE BULUNMAK İSTER MİSİNİZ?