Seracılık Nedir?

seracılık nedir, nasıl yapılır, kazançSeracılık nedir? Tarım dilinde örtü altı yetiştiriciliği olarak da bilinir. Seracılık herhangi bir tarım ürününün (sebze,meyve,çiçek veya ilaç yapımında kullanılan bitkiler) mevsimsel değişiklerden (kar,don,dolu,yağmur fırtına) etkilenmemesi için üzerinin kapatılarak bilinçli şekilde yetiştirilmesi faaliyetidir.

Seracılık yetiştirilen ürünü korurken planlı dikim sayesinde ekilebilir alanı maksimum derecede arttırmayı hedefler. İnsanlar arasında hormonlu besin üretimi gibi görülen seracılık bu algının aksine açıkta yetişen, hava kirliliğine veya çevreden besine, besinden insana bulaşabilecek birçok hastalığa sebep olan kontrolsüz tarım göz önüne alındığında en sağlıklı ve sürdürülebilir tarım şeklidir.

Ülkemizde her bölgede yapılabilen bir tarım uygulaması olan seracılık teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kendi içerisinde türlere ayrılarak, yatırımcısının yüzünü güldüren kazançlı bir sektör haline gelmiştir. Kazanç kapısı olarak görülmesi sebebi ile tercihin her geçen gün arttığı bir yatırım olan seracılık maalesef bu artışa paralel olarak yanlış bilgiler sonucu yanlış yönlendirmeleri de beraberinde getirmiştir.

Seracılık faaliyetlerini araştırıyor, seracılık nedir sorusunu kendinize soruyorsanız ve sera yatırımı yapmayı planlıyorsanız bu noktada en dikkat edilmesi gereken konuların başında kurucu firmanın özgeçmişini araştırmak geliyor.

Sera kurulumu herhangi bir inşaat veya çelik firmasının gerekli bilgi donanımına sahip olmadan yapabileceği bir iş değildir. Sera kurmak ile yetiştireceğiniz ürüne göre sera kurmak birbirinden farklı konulardır. Yetiştirmeyi planladığınız ürünün yetişme gereksinimlerini sağlayacak bir sera kurmak üretimi arttırarak bitkinin stresini azaltıp sürdürülebilir bir tarım sağlayacaktır.

Firmamız birçok resmi kurumun sera kurulumunu gerçekleştirmiş olup İç Anadolu Bölgesinin ilk arge amaçlı topraksız tarım serasına sahiptir. Aynı zamanda bünyesinde inşaat ve ziraat mühendisi bulunduran firmamız büyüklük göz etmeden her projeye mühendis odaklı yaklaşarak maksimum verimi ilke edinmiştir. Sera yapımınız firmamız uhdemizde olsun veya olmasın seracılık hakkındaki öğrenmek istediğiniz herşey için firmamızı ziyaret edebilir, konusunda uzman personellerimiz ile bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Umarım “seracılık nedir” sorusunun cevabını verebilmişizdir.

SORULARINIZ MI VAR?

Anahtar Teslim Sera Kurulum’dan Teknik Destek aşamasına tüm sorularınızı yanıtlamaya hazırız.

SERA PROJELERİNİZ İÇİN TEKLİF TALEBİNDE BULUNMAK İSTER MİSİNİZ?